×
 • Sport
 • Sport

  Albion Rrahmani flet për skandalin që ndodhi në ndeshjen Rumani – Kosovë

  FrontOnline
  26 Shtator 2023

  Albion Rrahmani e ka komentuar ndeshjen mes Rumanisë dhe Kosovës, ku u shfaqën incidente dhe skandale nga tifozët rumunë me thirrjet dhe pankartat e tyre nacionaliste kundër Kosovës.

  I pyetur nga mediat rumune rreth asaj ndeshjeje, sulmuesi i Rapid Bukureshtit nuk deshi të futej thellë, shkruan “Gazeta Express”.

  “Nuk e di se çka të them, janë gjëra të karakterit politik. Ne shkuam në dhomat e zhveshjes dhe gjyqtari tha se duhet të luanim. Loja vazhdoi, por gjërat nuk shkuan mirë për ne”, u shpreh ish-futbollisti i Malishevës dhe i Ballkanit për mediat rumune.

  Rrahmani ishte protagonist te Rapidi mbrëmë në fitoren 3:1 ndaj Clujit duke i realizuar dy gola dhe e bëri një asistim.

  Vedat Bajrami banori më i ri në Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Sport06 Dhjetor 2023
  Manchester United pret Chelsean në “Old Trafford” në kuadër të javës së 15-të të Ligës Premier. Djajtë e Kuq po kalojnë formë...
  Sport06 Dhjetor 2023
  Newcastle mund t’i bllokohet transferimi i David de Geas nga Liga Premier. Magpies duan ta transferojnë ish-portierin e Manchester United pasi numri...
  Sport06 Dhjetor 2023
  UEFA mohoi kategorikisht raportimin e OK Diario, e cila dje shkroi për një marrëveshje të mundshme mes shtëpisë së futbollit evropian dhe...
  Të tjera
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Presidenti Recep Tayyip Erdogan paralajmëroi Izraelin të mërkurën kundër “ndjekjes së anëtarëve të Hamasit në Turqi”. Dhe nëse Izraeli provon një gjë...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës (PK) ka konfiskuar të mërkurën një motobarkë, e cila dyshohet të jetë pronë e Milan Radoiçiqit, i cili dyshohet...
  Sport06 Dhjetor 2023
  Newcastle mund t’i bllokohet transferimi i David de Geas nga Liga Premier. Magpies duan ta transferojnë ish-portierin e Manchester United pasi numri...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Rrahman Jasharaj nga Sindikata e Bashkuar e Arsimit në Kosovë, ka kritikuar ministren e Arsimit, Arbërie Nagavci pasi sipas tij, kjo e...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, deklaroi se draft-statuti për Asociacionin, të cilin e ka pranuar nga ndërmjetësit e...
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë akuzuar katër ushtarë rusë për krime lufte, për veprimet e tyre ndaj një amerikani gjatë pushtimit...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.