[wp-story]

Lajme

Albin Kurti në listën zgjedhore për deputet të VV’së

Albin Kurti në listën zgjedhore për deputet të VV’së
21:11 | 13 Janar 2021

Lideri i VV’së, Albin Kurti, është propozuar për kandidat për deputet nga qendra e VV’së në Prishtinë.

Përkundër paqartësive rreth mundësisë së kandidimit të tij, ai është propozuar së bashku me 8 anëtarë të tjerë.

Nga Qendra e Prishtinës, kandidatët për deputetë nga Lëvizja VETËVENDOSJE! janë :

Albin Kurti, Liburn Aliu

Arben Vitia ,Xhelal Sveçla

Glauk Konjufca ,Fitore Pacolli

Albulena Haxhiu ,Hatixhe Hoxha /GazetaExpress

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera