[wp-story]

Lajme

Albin Kurti merr pjesë në akademinë solemne “Faleminderit Shqipëri”

Albin Kurti merr pjesë në akademinë solemne “Faleminderit Shqipëri”
10:17 | 18 Janar 2020

Ka nisur akademi solemne “Faleminderit Shqipëri”,  e cila po mbahet në qendrën “BogdaniPolis”, te Katedralja “Shën Nënë Tereza” në Prishtinë.

Në mesin e politikanëve që po marrin pjesë është edhe lideri i LVV-së dhe kandidati për kryeministër, Albin Kurti.

Ndërsa në këtë akademi pritet të marrin pjesë edhe presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri në largim, Ramush Haradinaj.

Akademia solemne po mbahet për të përkujtuar 21 vjetorin e mikpritjes së Shqipërisë gjatë eksodit të popullit të Kosovës në vitin 1999.

Petrol Company në muajin e shenjtë të Ramazanit, dhuron pako ushqimore per familjet nevojtare në qytetin e Vitisë

Të tjera