Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  “Albin Kurti le të niset lirisht drejt Hagës dhe le të dëshmojë kundër Thaçit dhe Veselit”

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Ish-këshilltari i ish-presidentit Hashim Thaçi, Adil Behramaj, po vlerëson se kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje u bë figurë politike duke akuzuar Thaçin e Veselin.

  Ai madje thotë se Kurti me performancë politike po mundohet të përfitojë.

  Behramaj përmes një postimi në Facebook, ka shtuar se Kurti duhet të nisët për në Hagë për të dëshmuar akuzat 20 vjeçare kundër Hashim Thaçit e Kadri Veselit.

  Ja postimi i plotë;

  “Të gjithë e dimë që Albin Kurti është njeri kontradiktor. Por, sa provon tash me performancë politike të arsyetohet e përfitojë, më së miri do të ishte sikur të nisej menjëherë drejt Hagës. Po, po, le të shkojë dhe le të dëshmojë për akuzat 20 vjeçare kundër Hashim Thaçit e Kadri Veselit. Le t’i merrë me veti edhe të tjerët, që u bënë figura politike duke i akuzuar ata dhe duke abuzuar me lirinë e shprehjes. Shkoni së bashku, sepse as kauzë më nuk ju ka mbetur. Duke “kënduar” kundër tyre nuk mund të bëhet më kryeministër, prandaj po ambientohet me rrethanat e reja.
  Është shumë i rëndësishëm krijimi i unitetit politik, megjithatë ai nuk mund të krijohet përderisa liderët politikë nuk mund t’i sakrifikojnë as egot personale, se lëre më interesat partiake”, ka shkruar ai.

  Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Lajme31 Mars 2023
  Marrëveshja ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës e datës 23 nëntor 2022 nuk ka një afat të caktuar apo datë skadence, tha zëdhënësi ipër...
  Lajme31 Mars 2023
  Të hënën në Gjykatën Speciale do të fillojë gjyqi ndaj krerëv të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi...
  Lajme31 Mars 2023
  Diplomati i karrierës, Agron Maloku ka paditur Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD) që udhëhiqet nga Donika Gërvalla. Padia e...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Ministria e Drejtësisë në krye me ministren, Albulena Haxhiu ka rënditur sukseset e saj përgjatë dy viteve. Përmes një videoje të publikuar...
  Vip31 Mars 2023
  Këtë vit ka qenë pothuajse e pamundur mospërfshirja e personazheve të njohura në historitë e krijuara brenda Big Brother Vip. Politikanë, gazetarë,...
  Lajme31 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës Aljbin Kurti ka mbështetur Milo Gjukanoviqin para raundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale në Mal të Zi. Kurti ka...
  Lajme31 Mars 2023
  Kuvendi i Kosovës do të bashkëpunojë me Ambasadën Zvicerane në Kosovë, e cila me anë të një projekti do t’i ndihmojë deputetët...
  Lajme31 Mars 2023
  Misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR, ka thënë se është i gatshëm për t’u përballur me çdo lloj skenari gjatë zgjedhjeve lokale...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Ukraina nuk do t'i falë kurrë ushtarët rusë përgjegjës për krimet në Bucha, tha Volodymyr Zelensky gjatë përkujtimit të përvjetorit të rimarrjes...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.