Lajme

Albin Kurti i prin “Marshit për Drejtësi për Astrit Deharin”

Albin Kurti i prin “Marshit për Drejtësi për Astrit Deharin”
13:50 | 05 Nëntor 2019

Ka filluar marshi i paralajmëruar sot në ora 12:00 nga Lëvizja Vetëvendosje me moton “Drejtësi për Astritin” në kujtim të aktivistit Astrit Dehari.

Ky marsh organizohet për nder të aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje i cili u gjet i vdekur tre vjet më parë në burgun e Prizrenit.

Në këtë marsh po marrin pjesë qytetarë të shumtë si dhe familjarët e të ndjerit Dehari, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, si dhe kryetari i Aleancës për Shqiptarët në Maqedoninë e Veriut, Ziadin Sela.

Sot paradite në trevjetorin e vdekjes së Astrit Deharit, sot kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe kryesia e këtij subjekti politik, familjarë e miq të Deharit kanë bërë homazhe te varri i të ndjerit prej ku u kërkua që autorët që ia morën jetën aktivistit të VV-së, të vihen para drejtësisë./Front Online/

Blini derivate me çmim të lirë dhe hyni në garë për të fituar banesë, iphone 13 e 19 shpërblime tjera

Të tjera