Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Albin Kurti i bindur në fitoren e Bulliqit në Llap: Kjo fitore i jep kuptim shtesë ndryshimit të 6 tetorit

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti thotë se ndryshimi i 6 tetorit 2019 merr kuptim shtesë me fitoren në komunën e Besianës.

  Kurti tregon se qendrës së VV-së në Besianë iu bashkuan qytetarë e profesionistë.

  Ky është postimi i tij i plotë:

  Ndyshimi i madh i 6 tetorit 2019 merr kuptim shtesë dhe tjetër me fitoren e madhe në komunën e Besianës më 29 nëntor 2020. Ndryshimi para se të jetë veprim është frymë e besim. Për këtë arsye dhe me këtë qëllim, sot Qendrës së Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Besianë iu bashkuan qytetarë e profesionistë të Besianës plot vullnet e gjithë përgatitje. Ata i mirëpritëm bashkë me kryetarin e Qendrës, Bajram Ajetin, kryetarin e ardhshëm të Besianës, profesorin e deputetin Shpejtim Bulliqi dhe ish ministren e qeverisjes sonë, Rozeta Hajdari.

  Ata që na u bashkuan janë:

  1. Maliq Vuqa, historian dhe ish mësimdhënës në shkollën fillore “Lagjja e Dëshmorëve”
  2. Alush Jusufi, magjistër i Bujqësisë dhe Veterinarisë

  3. Samire Hajdini, ekonomiste e diplomuar
  4. Valbona Mustafa, e diplomuar në Integrime Evropiane
  5. Genc Mahmuti, ekonomist i diplomuar
  6. Përparim Tovërlani, inxhinier i Komunikacionit Rrugor
  7. Shkurte Ibrahimi, magjistre e Bujqësisë
  8. Fahrudin Mahmuti, ekonomist i diplomuar dhe ndërmarrës
  9. Samed Rama, magjistër në Banka, Financa dhe Kontabilitet
  10. Valdrin Qerimi, i diplomuar në drejtimin e Punëve Sociale
  11. Përparim Ejupi, magjistër i Arkitekturës
  12. Ragip Ejupi, inxhinier i Makinerisë

  Stresi thotë se Vivien s’ka fuqi pa Getinjon, pajtohet Lugati
  Nga Rubrika
  Lajme29 Mars 2023
  Deputeti i VV-së, Arbër Rexha, ka thënë se nëse Gjykata Kushtetuese e rrëzon Presidenten për shkak të ankesës së ish-deputetit të minoriteteve, Veton...
  Lajme29 Mars 2023
  Mot stabil ditëve të ardhshme dhe rritje e temperaturave.  Në fundjavë ndryshueshëm, priten edhe rrebeshe shiu me bubullima. 29.03.2023 – Mot më...
  Lajme29 Mars 2023
  Ministri i Qeverisë Kurti, Hajrulla Çeku derisa foli për aneksin e zbatimit të marrëveshjes me Serbinë, tha se edhe mund të bëhet...
  Të tjera
  Lajme29 Mars 2023
  Ish-gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese, Kadri Kryeziu, vlerëson se gjyqtarët dhe prokurorët në Kosovë janë të nivelit evropian. Kryeziu, në Rubikon në Klan...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Një ngjarje e rëndë ndodhi pasditen e sotme në qytetin e Kavajës, ku mbetën të vdekur dy 43-vjeçarët Edmond Gosa alias Armand...
  Lajme29 Mars 2023
  Kryeministri Kurti në emisionin Debat Plus ka folur për vendimin e Gjykatës Kushtetuese pasi e shpalli të pavlefshëm Ligjin për Ndryshimin dhe...
  Sport29 Mars 2023
  I ftuar sonte në emisionin Pressing në Televizionin T7 është Ministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku. Ndër tjera,...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Ashtu edhe siç ishin pritshmëritë, makina e parë elektrike turke pritet të jetë një sukses i vërtetë dhe këtë e tregojnë dhe...
  Kronika29 Mars 2023
  Një 66-vjeçar është gjetur nga familjarët e tij pa shenja jete në shtëpi. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Prizren. Rastin e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.