Lajme

Albena Reshitaj del në mbrëmje me ministrat e Kurtit dhe deputeten e Vetëvendosjes

Albena Reshitaj del në mbrëmje me ministrat e Kurtit dhe deputeten e Vetëvendosjes
22:57 | 03 Gusht 2021

Deputetja e AAK-së, Albena Reshitaj, mbrëmjen e sotme ka vendosur ta kalojë me dy ministrat e Qeverisë Kurti dhe një deputete të Vetëvendosjes.

Një fotografi, ku Reshitaj shihet bashkë me zëvendëskryeministren Donika Gërvalla dhe ministrin e Mbrojtjes, Armend Mehaj, e ka publikuar deputetja Jeta Statovci.

Të njëjtën e ka rishpërndarë edhe vetë Reshitaj në Instagram.

Reshitaj ishte e vetmja deputete nga AAK-ja që doli kundër vendimit të partisë për të votuar Vjosa Osmanin si presidente. Por, pas këtij vendimi ajo nuk u përjashtua nga partia, megjithëse kryetari Ramush Haradinaj pati thënë se vota e saj ishte pjesë e trafikimit të votave për zgjedhjen e presidentes.

Reshitaj ishte gjithashtu e vetmja deputete nga opozita që mori pjesë në votimin e bordit të ZRRE-së.

Kush ështe kosovari THE VICTOR që synon tregun e jashtëm? (video)

Të tjera