×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Alarme për bomba në 75 shkolla të Serbisë

  FrontOnline
  29 Maj 2023

  75 shkolla në të gjithë Serbinë kanë marrë njoftime për bomba deri në orën nëntë të mëngjesit të sotëm.

  Kështu i është thënë agjencisë serbe të lajmeve Tanjug në Ministrinë e Arsimit.

  Ministria serbe e Punëve të Brendshme më herët kishte njoftuar se pas raportimeve për mjete shpërthyese të vendosura në shumë shkolla në Serbi, pjesëtarët e tyre kanë dalë në terren, ku po kryejnë masat dhe veprimet nën juridiksionin e tyre.

  “Edhe gjatë ditëve të kaluara, kur ka pasur raportime të tilla, të cilat janë konstatuar se janë të rreme, policia gjatë gjithë kohës ka qenë në terren dhe është kujdesur për sigurinë e studentëve dhe qytetarëve të Serbisë, thuhet në njoftimin e MPB-së së Serbisë,

  Kush ështe kosovari THE VICTOR që synon tregun e jashtëm? (video)
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni03 Tetor 2023
  Gjatë ditës së sotme, një autobus u rrëzua nga një mbikalim afër Venedikut. Autobusi raportohet se ka marrë flakë nga përplasja pranë...
  Bota/Rajoni03 Tetor 2023
  Tre persona janë vrarë si pasojë e të shtënave me armë zjarri në një qendër tregtare në qendër të kryeqytetit tajlandez, Bangkok....
  Bota/Rajoni03 Tetor 2023
  Shërbimi i Sigurisë së Ukrainës (SBU) pretendon se ka goditur një rrjet të madh spiunazhi rus në jug të vendit. SBU pretendoi...
  Të tjera
  Lajme03 Tetor 2023
  Sipas kontratës kolektive ndërmjet SBAShK-ut dhe MAShTI-t të nënshkruar në vitin 2017, mësimdhënësëve të Kosovës u takojnë shpërblime jubilare dhe shtesa të...
  Vip03 Tetor 2023
  Gili, këngëtarja që i ka pushtuar zemrat e publikut prej vitesh, kohë pas kohe vjen me projekte të reja muzikore. Por, nuk...
  Vip03 Tetor 2023
  Eneda Tarifa do rikthehet në ekran në rolin e moderatores. Pas një pushimi të gjatë këngëtarja e njohur do të moderojë formatin...
  Vip03 Tetor 2023
  Ish konkurrenti i Për’puthen Pano Karasani ani pse nuk është aktive në media, ai nga ky program fitoi një popullaritet të madh....
  Lajme03 Tetor 2023
  Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës, Skënder Hyseni, tha se aksioni i Policisë së Kosovës në Basnjskë të Zveçanit ishte i suksesshëm për...
  Sport03 Tetor 2023
  Sulmuesi brazilian, Neymar ka shënuar golin e tij të parë me fanellën e Al-Hilal që prej kur u bë pjesë e tyre...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.