Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Alarm për bombë në Aeroportin e Prishtinës

  FrontOnline
  2 muaj më parë

  Një alarm për bombë raportohet se është ngritur sot në Aeroportin e Prishtinës.

  Këtë e ka konfirmuar edhe zëdhënësja e Aeroportit, Valentina Gara.

  “Konfirmojmë se kemi pranuar një kërcënim me bombë. Udhëtarët dhe personeli janë evakuar. Ekipet emergjente janë involvuar në detyrat dhe përgjegjësitë e caktuara”, theksoi Gara.

  Kjo nuk është hera e parë që po alarmohet një gjë e tillë, porse të gjitha alarmet e pretenduara më herët kanë rezultuar të jenë të rreme.

  Comodita në panairin M.O.W. po shijon takimet me biznese për mundësi shkëmbimi eksperiencash, rrjetëzimi dhe bashkëpunimi
  Nga Rubrika
  Lajme31 Mars 2023
  Një person ka vdekur në Prishtinë, derisa ishte duke qëndruar me vëllain dhe shokun e tij. Ekipi mjekësor ka konstatuar vdekjen, derisa...
  Ekonomi31 Mars 2023
  Drejtori i Përgjithshëm i Administratës Tatimore të Kosovës, Ilir Murtezaj,  ka thënë se gjatë vitit të kaluar është shënuar rritje e qarkullimit...
  Lajme31 Mars 2023
  “Kosova fle mbi thëngjill”, kjo është fjalia që ka qarkulluar ndër breza. Në realitet kjo qëndron, pasi që vendi renditet i pesti...
  Të tjera
  Vip31 Mars 2023
  I ftuar sot në “Wake Up”, Bledi Mane u shpreh se banorët që e meritojnë vërtet finale janë padiskutim Olta dhe Luizi,...
  Lajme31 Mars 2023
  Më 18 mars të këtij viti kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq u takuan në Ohër. Ata...
  Lajme31 Mars 2023
  Bordi i Zyrës së Rregullatorit për Energji ka miratuar dje tarifat e reja të energjisë elektrike, që do të jenë më të...
  Lajme31 Mars 2023
  Lidhja Demokratike e Kosovës do të mbajë sot konferencë për media. Sipas njoftimit zyrtar nga kjo parti, konferenca nis në orën 12:30...
  Lajme31 Mars 2023
  11:00Lëvizja FOL prezanton gjetjet nga monitorimi i publikimit të vendimeve nga gjykatat e Kosovës për vitin 2022. Me këtë rast do të...
  Lajme31 Mars 2023
  Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se të premten do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. IHK...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.