[wp-story]

Lajme

Akuzon Selimi: Qeveritë e shkuara ua kanë vjedh protezat dëshmorëve

Akuzon Selimi: Qeveritë e shkuara ua kanë vjedh protezat dëshmorëve
19:09 | 12 Gusht 2019

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje e ka komentuar edhe gjendjen e rënd nga plagët të ish luftëtarit të UÇK-së, Xhevdet Qeriqit, i cili e ka paralajmëruar largimin nga vendi për tu shëruar jashtë shtetit, raporton Gazeta Express.

Për gjendjen e Qeriqit dhe ish luftëtareve të tjerë të UÇK-së, Selimi i ka fajësuar qeveritë e deritanishme

“Gjevdeti është miku i im dhe jemi takuar shumë herë në protesta. Për këtë e bëj përgjegjëse secilën qeveri. Në zgjedhjet e kaluara kemi qenë bashkë, kemi pasur edhe aktivitete të përbashkëta. Ky njeri i përfaqëson njerëzit që nuk janë korruptuar, unë kam shumë respekt për të.

Selimi i ka bërë thirrje të mos dorëzohet.

“Nuk duhet Qeriqi të largohet nga beteja, prandaj unë i bëj thirrje që të kenë kurajo dhe mos të dorëzohen sepse ndryshimi po vjen”, ka Selimi

“Petrol Company” ul çmimet për 15 %. Ja sa kushton një litër naftë

Të tjera