×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Aksidentohet me makinë kryeministri i Britanisë së Madhe

  FrontOnline
  17 Qershor 2020

  Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, është aksidentuar me makinë jashtë parlamentit britanik të mërkurën.

  Siç raporton The Telegraph, Johnson u tha se po largohej nga portat e Pallatit të Westminster, kur një protestues doli në rrugë për të sulmuar veturën e Kryeministrit.

  Shoferi i makinës u pa se shtypi frenat papritmas për të shmangur demonstruesin, duke bërë që të përplaset në pjesën e pasme të një makine të tipit ‘Range Rover’.

  Të dy makinat u larguan nga vendi i ngjarjes.
  Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, është aksidentuar me makinë jashtë parlamentit britanik të mërkurën.

  Siç raporton The Telegraph, Johnson u tha se po largohej nga portat e Pallatit të Westminster, kur një protestues doli në rrugë për të sulmuar veturën e Kryeministrit.

  Shoferi i makinës u pa se shtypi frenat papritmas për të shmangur demonstruesin, duke bërë që të përplaset në pjesën e pasme të një makine të tipit ‘Range Rover’.

  Të dy makinat u larguan nga vendi i ngjarjes.

  Steve Bray #HoldThemToAccount
  @snb19692
  Bois Johnson in car crash at Parliament. Just now. Security drives into back of his car as Kurdish protester runs into road.

  Embedded video
  1,104
  3:20 PM – Jun 17, 2020
  Twitter Ads info and privacy
  1,236 people are talking about this
  Momenti në fjalë u kap në kamera nga një protestues anti-Brexit, i identifikuar si Steve Bray.

  Mediet britanike nuk kanë bërë asgjë të ditur lidhur me gjendjen shëndetësore të të parit të legjislacionit britanik. /

  Momenti në fjalë u kap në kamera nga një protestues anti-Brexit, i identifikuar si Steve Bray.

  Mediet britanike nuk kanë bërë asgjë të ditur lidhur me gjendjen shëndetësore të të parit të legjislacionit britanik. /

  Afër dhjetë mijë banorë të fshatrave të Skenderajt përfitojnë nga rrjeti i ri elektrik
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Idetë që vendet evropiane, të cilat synojnë anëtarësimin në Bashkimin Evropian, gradualisht të integrohen në disa politika të BE-së, por edhe në...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Një pjesë e madhe e autostradës në jugperëndim të Suedisë u shemb gjatë natës, duke lënduar tre persona, tha sot policia. Kjo...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Ukraina nisi një tjetër sulm me raketa në Sevastopol këtë mëngjesin e së shtunës, që ndodhet në Krimenë e pushtuar nga rusët....
  Të tjera
  Sport23 Shtator 2023
  Carlo Ancelotti ka dhënë detaje të reja se kur do të kthehet Vinicius Jr nga lëndimi. Në fakt sulmuesi brazilian ka lënë...
  Vip23 Shtator 2023
  Modelja 25 vjeçe, ka sfiluar për markat “Fendi” dhe “Versace”, ku “ka fërkuar shpatullat” me Gigi Hadid. Leonardo DiCaprio është në lidhje...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka qëndruar sot për vizitë në Lipjan. Ai atje është takuar me bashkëpartiakët e tij. Këtë Haradinaj...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Të paktën gjashtë persona kanë humbur jetën për shkak të një zjarri që ra në një fabrikë topash golfi në Tajvan, tre...
  Kronika23 Shtator 2023
  Policia në Kaçanik të premten ka arrestuar një të mitur. Të njëjtit i kanë gjetur një revole me 3 copë fishekë. Me...
  Lajme23 Shtator 2023
  Dragan Milloviq, Illija Elezoviq dhe Zoran Kostiq janë tre serbët e dyshuar për krime lufte për të cilët Gjykata Themelore në Prishtinë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.