×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Aksidenti tragjik me 45 viktima: Takohen Rumen Radev dhe Zoran Zaev

  FrontOnline
  23 Nëntor 2021

  “Bullgaria dhe Republika e Maqedonisë së Veriut janë bashkë në pikëllimin e viktimave të aksidentit të rëndë në autostradën e Strumës, ku humbën jetën dhjetëra qytetarë të RMV-së dhe u plagosën 7 të tjerë”.

  Ky ishte qëndrimi i përbashkët i presidentit Rumen Radev dhe kryeministrit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev , të cilët u takuan sot, njoftoi zyra për shtyp e kreut të shtetit të Bullgarisë.

  Rumen Radev i shprehu ngushëllime Zoran Zaevit për dhjetëra viktimat në aksidentin e autobusit, ndërsa kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut i shprehu ngushëllime kreut të shtetit bullgar për zjarrin e djeshëm në shtëpinë e të moshuarve në fshatin Royak, shkruan Novini.bg.

  “Bullgaria ka ndërmarrë veprime në kohë për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit rrugor në autostradën e Strumës, identifikimin e të vdekurve, ofrimin e ndihmës dhe trajtimit të viktimave, Bullgaria është e gatshme t’u sigurojë atyre të gjitha informacionet për rastin”, u theksua gjatë takimit./Alsat.mk

  KEDS fillon pilot projektin për inspektimin e rrjetit elektrik me dron
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni20 Korrik 2024
  Policia spanjolle ka thënë të shtunën se ka arrestuar tre hakerë prorusë, të dyshuar për kryerje të sulmeve kibernetike me qëllime terroriste,...
  Bota/Rajoni20 Korrik 2024
  Politikania ukrainase e ekstremit të djathtë dhe ish-deputetja, Irina Farion vdiq në spital nga plagët e marra në atentat pasi një sulmues...
  Bota/Rajoni20 Korrik 2024
  Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) është duke bërë thirrje për luftë kundër HIV-it dhe stigmës rreth tij, pak para një konference ndërkombëtare...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se trupi i Faton Hajrizit, të vrarë nga policia serbe duhet të kthehet...
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.