Bota/Rajoni

Aksident tragjik në Shqipëri, makina përplas për vdekje kalimtarin, plagoset rëndë edhe shoferi

Aksident tragjik në Shqipëri, makina përplas për vdekje kalimtarin, plagoset rëndë edhe shoferi
19:23 | 10 Gusht 2020

Një aksident tragjik ka ndodhur në aksin Klos-Burrel, ku raportohet se ka humbur jetën një person dhe ka mbetur i plagosur një tjetër.

Kalimtari i identifikuar si Bajram Muça, 70 vjeç pas përplasjes është dërguar në spitalin e Burrelit por nuk ka mundur të mbijetojë për shkak të plagëve të shumta në trup.

Nga aksidenti ka mbetur i plagosur edhe drejtuesi i mjetit, i cili ndodhet në gjendje të rëndë. Policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Cilësi, gatim dhe shpërblim

Të tjera