[wp-story]

Lajme

Aksident në magjistralen Mitrovicë-Pejë, pesë persona të lënduar

Aksident në magjistralen Mitrovicë-Pejë, pesë persona të lënduar
20:12 | 16 Qershor 2020

Një aksident trafiku ka ndodhur në orët e pasditës në magjistralen Mitrovicë – Pejë saktësisht në fshatin Broboniq.

Si pasojë e aksidentit lëndime kanë pësuar pesë persona.

Lajmin për IndeksOnline e ka konfirmuar zëdhënësi i PK në rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti.

“Një aksident trafiku me të lënduar ka ndodhur rreth orës 18:00, në rrugën nacionale Mitrovicë -Pejë përkatësisht në fshatin Broboniq.

Në aksident ishin të përfshira dy vetura civile, ku si pasoje e lëndimeve të pesuara pesë persona kane kërkuar tretman mjekësor”, tha ai.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera