Kronika

Aksident mes një veture dhe traktori në Lipjan, lëndohen dy persona

Aksident mes një veture dhe traktori në Lipjan, lëndohen dy persona
10:06 | 15 Qershor 2020

Një aksident trafiku ka ndodhur mbrëmë rreth orës 19:20 në Lipjan. Në këtë aksident janë përfshirë një traktor dhe një veturë me ngasës mashkull kosovar.

Ngasësi i traktorit nuk dihet pasi ka ikur nga vendi i ngjarjes.

Si pasojë e aksidentit lëndime të rënda trupore ka pësuar ngasësi i automjetit i cili është dërguar në QKUK për tretman mjekësor, e po ashtu i lënduar është edhe një pasagjer mashkull kosovar.

Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA

Të tjera