×
 • Kronika
 • Kronika

  Aksident me fatalitet në Drenas, vetura përplasi për vdekje një këmbësor

  FrontOnline
  18 Shtator 2023

  Një veturë e ka goditur një person në rrugën “Xhevat Dogani” në Drenas, ku si pasojë e lëndimeve të rënda i njëjti ka vdekur.

  Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës, Flora Ahmeti, e cila tregoi se vdekjen e tij e ka konstatuar ekipi mjekësor në QKUK.

  Ahmeti shtoi se ngasësja e automjetit të përshirë në aksident është arrestuar.

  “Rreth orës 10:40 kemi pranuar informatën se në rrugën “Xhevat Dogani”-Drenas, ka ndodhur një aksident trafiku me pasoja fatale. Në këtë aksident kanë qenë të përfshirë, një këmbësor dhe një veturë në lëvizje. Si pasojë e aksidentit lëndime të rënda trupore kanë pësuar këmbësori, i cili nuk ka arritë të përballojë plagët dhe i njëjti ka ndërruar jetë”, u shpreh Ahmeti.

  “Vdekjen e tij e ka konstatuar ekipi mjekësor në QKUK. Aktualisht policia ka nisë një hetim për zbardhjen e rrethanave që kanë quar deri te ky aksident trafiku, ndërkohë që ngasësja e automjetit të përfshirë në aksident është arrestuar”.

  Formula 1 vjen në Artmotion më "i çmendur" se kurrë
  Nga Rubrika
  Kronika26 Shtator 2023
  Një person në fshatin Korishë të Prizrenit ka raportuar në polici se persona të panjohur me përdorim force kanë depërtuar në objekt,...
  Kronika26 Shtator 2023
  Policia e Rajonit të Prishtinës, respektivisht hetuesit e stacionit  policor, Veriu dje kanë sekuestruar  katër armë zjarri, tri nga të cilat personat...
  Kronika26 Shtator 2023
  Policia e Kosovës ka njoftuar se është arrestuar një person në Obiliq, nën dyshimin se ka kryer veprat penale “Armëmbajtje pa leje”...
  Të tjera
  Lajme26 Shtator 2023
  Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon ka reaguar pas videos së publikuar nga ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, ku...
  Lajme26 Shtator 2023
  Kryetari i NISMA-së, Fatmir Limaj, ka bërë të ditur se sot bashkë me bashkëpuntoriët e tij ka ngushëllyer familjen e heroit më...
  Sport26 Shtator 2023
  Nico Williams është bërë një nga emrat më të lakuar nga top klubet evropiane. Sulmuesi i talentuar spanjoll është futur në vitin...
  Vip26 Shtator 2023
  Efin do të kishim mundësi ta shihnim edhe në filmin “Në kuadër të dashuri” të luajë krah Olta Gixharit dhe Luiz Ejllit,...
  Lajme26 Shtator 2023
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar sot pasi Beogradi zyrtar ka shpallur të mërkurën ditë zie, pas sulmit terrorist në Kosovë,...
  Lajme26 Shtator 2023
  Zëdhënësi i BE-së Peter Stano tha sot se takimi i djeshëm i diplomatëve të lartë të BE-së me emisarin evropian për dialog...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.