Kronika

Aksident i rëndë në Lipjan, lëndohen 13 persona

Aksident i rëndë në Lipjan, lëndohen 13 persona
16:59 | 08 Maj 2021

Trembëdhjetë persona janë lënduar në një aksident që ka ndodhur në fshatin Gracke e Vjetër në Lipjan.

Lajmin për FrontOnline e kanë konfirmuar nga Policia e Kosovës.

Zëdhënësja e PK-së për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti ka thënë për FrontOnline e se aksidenti ka ndodhur sot rreth orës 15:30.

“Në fshatin Grackë e Vjetër të Lipjanit, ka ndodhur një aksident komunikacioni me lëndime trupore, ku janë përfshirë tri automjete”, tha Ahmeti.

Si pasojë e aksidentit  kanë mbetur të lënduar 13 persona.

“Bazuar në të dhënat nga vendi i ngjarjes, si pasojë e aksidentit, 13 personave u është ofruar ndihmë mjekësore. Me rastin po merret njësiti i trafikut rrugor”, shtoi ajo.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera