Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Ahmeti tregon se a do të ketë rampa në hyrje të Prishtinës

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Kryetari I Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, gjatë një emisioni televiziv ka folur për taksen prej 10 euro e cila është propozuar ditë më parë, për qytetarët të cilët  hyjnë në Prishtinë.

  Ai ka thënë se nuk do të ketë rampa në hyrje të qytetit, por ata që dëshirojnë të hyjnë në qendër me vetura do të paguajnë më shumë.

  Kjo sipas Ahmetit, do të ndodhë pasi që trafiku po e ndotë ajrin.

  “Nuk kemi të bëjmë me rampa, nuk do të ketë rampa në hyrje të Prishtinës, reagimi i qytetarëve ka qenë i mirë. Dy çështje i kemi që ndikojnë në ndotjen e ajrit, ne e kemi një pozitë  të keqe dhe kemi ndotje, ngrohja individuale dhe trafiku janë ndotësit më të mëdhenj të ajrit në Prishtinë, brenda 5 viteve nuk do të ketë  qytetarë që do të ngrohen me qymyr. Hyrja në qendër të qytetit me makina do të kushtoj më shtrejt, ky ka qenë propozimi”, tha Ahmeti.

  Prince Caffe shpërblen për festa Fitoren me veturë Fiat 500
  Nga Rubrika
  Kronika25 Mars 2023
  Policia e Kosovës ka arrestuar një person, i cili kishte vjedhur 63 drita solare në lagjen Jusuf Gërvalla në Prishtinë. Rastin në...
  Kronika25 Mars 2023
  Një person është arrestuar pasi ishte i kërkuar nga Policia e Kosovës për ngacmim. Në raportin 24 orësh të policisë bëhet e...
  Kronika25 Mars 2023
  Një femër në Lipjan ka njoftuar në Polici së është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i saj. E, njëjta pas sulmit ka pranuar...
  Të tjera
  Lajme25 Mars 2023
  Përmes një njoftimi dërguar mediave, KEDS, ka njoftuar për punime në rrjet. Në njoftim bëhet të ditura qytetet dhe koha kur pritet...
  Lajme25 Mars 2023
  Diplomati gjerman, Joakim Ryker tha se në momentin që marrëdhëniet Kosovë-Serbi do të normalizohen, atëherë do të bëhet dhe njohja e plotë...
  Lajme25 Mars 2023
  12:00Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, do të mbajë konferencë për medie, në lidhje me njoftimin e Gjykatës Kushtetuese për Ligjin për Këshillin Prokurorial. (MD,...
  Lajme25 Mars 2023
  Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon që sot (e shtunë) të mbajë me mot me diell dhe vranësira të çrregullta. Vranësirat në orët...
  Sport24 Mars 2023
  Bernardin Jakaj nuk njeh humbje. Boksieri shqiptar i cili jeton në Vjenë ka fituar meçin ndaj serbit, Nikoliç. Jakaj ishte më i...
  Vip24 Mars 2023
  Alaudin Hamiti sigurisht që ishte ndër emrat më të lakuar së fundmi. Kjo edhe për shkak se ai bashkë me prezantuesen Jonida...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.