Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Ahmeti pas nxjerrjes së sirianëve me dhunë nga lokali kryeqytetas: Solidariteti, dhembshuria për toke

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka komentuar rastin e largimit të emigrantëve sirian nga një lokal në kryeqytetin e Kosovës.

  Ahmeti ka thënë se sjellje të këtilla shprehin mungesë solidariteti e dhembshurie.

  “Gjatë ditës shoh plotë statuse të kujtimeve të dhunës serbe në Kosovë. Plotë muhabete dëgjoj “kur ishim refugjatë…”. Solidaritet, dhembshuri e vuajtje. Por edhe krenar me atë se kush jemi. Mqndej shoh se në një lokal në Prishtinë me dhunë i kanë nxjerr jashtë disa refugjatë nga Siria! Solidariteti, dhembshuria për toke! E besa edhe krenaria! Marre!”, ka shkruar ai.

  Ndryshe, kamerierët e një lokali në kryeqytet sot janë përplasur me disa emigrantë nga Siria mëngjesin e sotëm.

  Më pas kanë qenë prezente forcat e rendit, të cilët kanë ndërhyrë në mes të këtij konflikti.

   

  Blini derivate me çmim të lirë dhe hyni në garë për të fituar banesë, iphone 13 e 19 shpërblime tjera
  Nga Rubrika
  Lajme01 Prill 2023
  Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Skender Hyseni e ka mbështetur Marshin për Drejtësi që do të mbahet nesër. Hyseni përmes...
  Lajme01 Prill 2023
  Shkeljeve që kanë ndodhur në Kosovë për 12 muaj, e rekomandimeve të Avokatit të Popullit mezi iu vjen fundi në raportin 232...
  Lajme01 Prill 2023
  Të akuzuar për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit, ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe tre bashkëpunëtorë të tij të kohës së...
  Të tjera
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Në Mal të Zi nesër mbahet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, në të cilat presidenti në detyrë, Milo Gjukanoviq përballet me një sfidë...
  Vip01 Prill 2023
  Konkurrentja e edicionit të dytë të Big Brother VIP Albania, Olta Gixhari, ka vendosur që sonte të lërë lojën. Ajo ka deklaruar...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë, saktësisht “ujdin” e Kosovës dhe Serbisë, bazuar...
  Lajme01 Prill 2023
  Profesori në Universitetin John Hopkins, Edward Joseph ka thënë se në rast të dështimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, do të...
  Vip01 Prill 2023
  Arbana Osmani e nisi mbrëmjen e sotme spektaklin e “Big Brother VIP” duke njoftuar se të gjithë banorët, përpos njërës, kanë vendosur...
  Vip01 Prill 2023
  Sot banorët janë sfiduar për të zgjedhur nëse është e vërtetë apo jo, informatat jashtë “BBVA”. Njëra nga to ishte se Kevin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.