×
 • Lajme
 • Lajme

  Ahmeti: Do të vendosim sinjalizimin horizontal në të gjitha rrethrrotullimet ku ka probleme

  FrontOnline
  15 Qershor 2020

  Kryetari i komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti, ka njoftuar se gjatë vikendit është vendosur shënjezimi horizontal në rrethrrotullimin tek rruga “Muharrem Fejza”.

  Sipas tij do të shërbej në lehtësimin e komunikacionit.

  Ai ka treguar se kjo do të bëhet në të gjitha rrethrrotullimet ku ka problem.

  Statusi i plotë:

  Mirëdita Prishtinë,

  Gjatë vikendit DSHP me ekipet kanë vendosur shenjëzimin horizontal në rrethrrotullimin të Muharrem Fejza për të lehtësuar komunikacionin. Këtë do ta bëjmë në gjitha rrethrrotullimet ku ka probleme.

  Te rrethi i flamurit është projekt edhe më i detajshëm me këtë qëllim.

  Falemnderit për mirëkuptim.

   

  Në këto vende nuk do të ketë rrymë për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Lajme23 Shtator 2023
  Është arrestuar një person në Shqipëri i cili po transportonte 27  emigrantë në drejtim të Kosovës. Emigrantët kishin paguar nga 200-400 euro...
  Lajme23 Shtator 2023
  Eksperti i sigurisë Drizan Shala, tha se nëse KFOR do i mundësojë Vuçiçit që ai të vizitojë Manastirin e Graçanicës, do të...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka qëndruar sot për vizitë në Lipjan. Ai atje është takuar me bashkëpartiakët e tij. Këtë Haradinaj...
  Të tjera
  Sport23 Shtator 2023
  Carlo Ancelotti ka dhënë detaje të reja se kur do të kthehet Vinicius Jr nga lëndimi. Në fakt sulmuesi brazilian ka lënë...
  Vip23 Shtator 2023
  Modelja 25 vjeçe, ka sfiluar për markat “Fendi” dhe “Versace”, ku “ka fërkuar shpatullat” me Gigi Hadid. Leonardo DiCaprio është në lidhje...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka qëndruar sot për vizitë në Lipjan. Ai atje është takuar me bashkëpartiakët e tij. Këtë Haradinaj...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Të paktën gjashtë persona kanë humbur jetën për shkak të një zjarri që ra në një fabrikë topash golfi në Tajvan, tre...
  Kronika23 Shtator 2023
  Policia në Kaçanik të premten ka arrestuar një të mitur. Të njëjtit i kanë gjetur një revole me 3 copë fishekë. Me...
  Lajme23 Shtator 2023
  Dragan Milloviq, Illija Elezoviq dhe Zoran Kostiq janë tre serbët e dyshuar për krime lufte për të cilët Gjykata Themelore në Prishtinë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.