[wp-story]

Bota/Rajoni

Afro 4 mijë të arrestuar në Amerikë që nga vdekja e George Floyd

Afro 4 mijë të arrestuar në Amerikë që nga vdekja e George Floyd
12:03 | 01 Qershor 2020

Janë arrestuar rreth 4,000 persona në Shtetet e Bashkuara të Amerikës që nga vdekja e George Floyd që nxiti zemërim dhe protesta mbarëkombëtare.

Arrestimet e para filluan të martën, më 26 maj, një ditë pas vdekjes së Floyd në duart e policëve, raporton CNN.

Petrol Company në muajin e shenjtë të Ramazanit, dhuron pako ushqimore per familjet nevojtare në qytetin e Vitisë

Të tjera