×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Afër 3 milionë të infektuar me COVID-19 në Indi

  FrontOnline
  22 Gusht 2020

  India ka shënuar numër të lartë rasteve me COVID-19 brenda 24 orëve të fundit.

  Ministria e Shëndetësisë e Indisë ka raportuar për 69,878 raste të reja të shtunën, duke e çuar totalin në 2,975,701. India ka raportuar rritjen më të lartë ditore të rasteve në botë në 18 ditë.

  Rreth 2.2 milionë banorë janë shëruar që nga paraqitja e rasteve të para në janar.

  India qëndron e treta në botë për numrin më të lartë të të infektuarve, pas SHBA-së dhe Brazilit, ndërsa 55,794 të vdekur nga virusi e rendisin në vendin e katërt për nga numri i vdekjeve në botë, raporton AP.

  Shefi i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus, ka thënë të premten se shpreson që pandemia të përfundojë brenda dy vitesh.

  Deri më tash, në botë janë shënuar 22,951,020 të infektuar me koronavirus, kurse shifra e të vdekurve arrin në gati 800,000, transmeton KOHA.

  Po vjen “Cyber ZERO” eventi që jep përgjigje për çdo lloj kërcënimi online
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Frika e përhapjes së sulmeve terroriste në Europë mbetet e lartë. Zyrtarja e BE-së Ylva Jahonsson ka theksuar se situata është shqetësuese...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Bashkimi Evropian (BE) i ka kërkuar Bosnjë e Hercegovinës të bëjë më shumë reforma në mënyrë që të mundë t’i fillojë bisedimet...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Në shkollën fillore “Todor Janev” të Komunës Çashkë të Velesit përfundimisht filloi mësimi shqip për nxënësit e klasës së parë. Lajmin e...
  Të tjera
  Vip05 Dhjetor 2023
  Azemi ka biseduar me Besin për situatën e krijuar me Yllin. Azemi ka thënë se “unë e di sakt qka kam thënë...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Alby dhe Kaderi drisa po pastronin kuzhinën kanë qenë të revoltuara. Ato kanë debatuar me Blerandon. Alby ka thënë se “duke e...
  Sport05 Dhjetor 2023
  Barcelona nuk ka shumë hapësira për të manovruar në afatin kalimtar të janarit dhe ky ka qenë problemi që prej emërimit të...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Aktivistja e PSD-së, Donjeta Demolli, duke komentuar Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe ka kritikuar Qeverinë Kurti. Demolli e PSD-së theksoi se...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Sektori për Hetimin e Krimeve Ekonomike në Prishtinë ka pranuar informata se një subjekt biznesor, i cili operon në kryeqytet, bën shitjen...
  Kronika05 Dhjetor 2023
  Katër persona janë lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur në rrugën Ferizaj-Shtërpcë, konkretisht në fshatin Bajnicë të Kaçanikut. Lajmin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.