[wp-story]

Lajme

Abrashi vë bast që s’do të arrijë Shpend Ahmeti të bëhët deputet

Abrashi vë bast që s’do të arrijë Shpend Ahmeti të bëhët deputet
23:30 | 06 Shtator 2019

Arban Abrashi vë bast se Shpend Ahmeti s’do të bëhet deputet

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Shpend Ahmeti, është përfshirë në listën e kandidatëve për deputetë nga radhët e koalicionit mes PSD’së dhe Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Ahmeti, i cili aktualisht mban postin e kryetarit të Komunës së Prishtinës, është renditur i fundi në listën e koalicionit AAK-PSD.
Kandidimi i Ahmetit me numrin 110 në listë e ka shtyrë ish-rivalin e tij për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi nga Lidhja Demokratike e Kosovës, që të vërë bast.
Ai ka parashikuar se Ahmeti nuk do të bëhet deputet në legjislaturën e ardhshme.

Bonus dhe Premium Kartela të cilat po i ofron Petrol Company, kartelat më të kërkuara nga klientët

Të tjera