Lajme

Abdixhiku takohet me Metën: Kosova dhe Shqipëria çdo rrugëtim duhet ta kenë në sinkron të plotë politikë

Abdixhiku takohet me Metën: Kosova dhe Shqipëria çdo rrugëtim duhet ta kenë në sinkron të plotë politikë
12:52 | 25 Nëntor 2021

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, është takuar me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta.

Ai me anë të një postimi në rrjetin social Facebook ka shkruar se ata kanë diskutuar për vizionin e përbashkët drejt një të ardhme më të shëndoshë të shqiptarëve në rajon.

“Perspektivën euroatlantike të dy shteteve, dhe kontributin e Lidhjes Demokratike të Kosovës në këtë rrugëtim. Kosova dhe Shqipëria çdo rrugëtim duhet ta kenë në sinkron të plotë politik”,ka shkruar Abdixhiku.

Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit

Të tjera