Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Abdixhiku, Kurtit: Unë nuk e kam barrën që njerëzit kanë vdekur për kauzën time politike

  FrontOnline
  23 Mars 2023

  Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, i është kundërpërgjigjur kryeministrit, Albin Kurtit.

  Abdixhiku i është drejtuar Kurtit duke thënë se nuk e ka barrën se kanë vdekur njerëzit për kauzën e tij politike e as se ka rrezikuar jetën e njerëzve.

  “Kryeministër nëse mendon që më qet prej taktit e më nervozon gabohesh rëndë, unë kur shikoj vetën në pasqyrë nuk e kam barrën që kanë vdes njerëzit për kauzën time politike.Nuk e kam barrën që e kam kallën Kosovën për një kauzë që sot e kam shkel, nuk e kam barrën e kauzës që i kam quaj njerëzit tradhtarë dhe e kam rreziku jetën e tyre, e as që i kam hëngër të gjitha qershiat një e nga një”, tha Abdixhiku.

  Abdixhiku, mes tjerash, tha se po shijon secilin moment se si Kurti po e rrezikon të ardhmen e vendit.

  “Nuk e kam barrën që kam rrezikuar të ardhmen e vendit, dhe kjo është brengë e jotja dhe po shijoj çdo moment të saj të të them të drejtën . po e shijoj se si e ballafaqon kauzën tënde dhe këtë pozicion të padinjitetshëm”, tha Abdixhiku.

  Nga 10 janari fillojnë reduktimet, këto vende do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë
  Nga Rubrika
  Lajme02 Qershor 2023
  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosjes, Haxhi Avdyli, ka shtruar pyetje drejt Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për idenë e tyre që ndaj Qeverisë...
  Lajme02 Qershor 2023
  Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, i ka reaguar deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Haxhi Avdyli, i cili i pyeti si...
  Lajme02 Qershor 2023
  Deputeti Hisen Berisha nga radhët e PDK-së ka folur për Front Online lidhur me situatën në veri ku ka komentuar tensionet atje....
  Të tjera
  Lajme02 Qershor 2023
  Lista Serbe doli në konferencë për media pasi Albin Kurti publikoi listën e serbëve të cilët i cilësoi si kriminelë dhe organizatorë...
  Lajme02 Qershor 2023
  Me pjesëmarrjen e më se 30 studentëve dhe gazetarëve të rinj, gjatë tri ditëve në Prishtinë është mbajtur moduli i parë i...
  Lajme02 Qershor 2023
  Instituti GAP ka publikuar statistikat të cilat thonë se numri i nxënësve në shkollat fillore dhe të mesme në nivel vendi ka...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Ukraina e kupton se është “e pamundur” të bashkohet me NATO-n derisa të përfundojë lufta, tha presidenti i saj. Volodymyr Zelenskyy tha...
  Lajme02 Qershor 2023
  Zëvendës-kryeministrja e Republikës së Kosovës, Donika Gërvalla gjatë fjalimit të saj në seancën e Kuvendit ku po diskutohet për gjendjen në veri,...
  Lajme02 Qershor 2023
  Ministri i Administrimit dhe Pushtetit Lokal (MAPL), Elbert Krasniqi, në seancën e Kuvendit të Kosovës, ka bërë të ditur se dy kryetarët...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.