Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Abdixhiku, Kurtit: LDK është lumë vet dhe i fuqishëm

  FrontOnline
  23 Mars 2023

  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku i ka reaguar kryeministrit Albin Kurti, i cili të enjten gjatë seancës në Kuvendin e Kosovës tha se ‘LDK-në e ka marrë lumi Vjosa’.

  Abdixhiku iu përgjigj Kurtit se LDK-ja është lumë i fuqishëm që rrjedh pa u ndalur.

  ”LDK-ja është lumë i fuqishëm, lumë që rrjedh që nuk ngrihet, e as nuk shkrihet as nuk bëhet borë, e që këtë [Albin] Kurti dëshiron ta ndalë dhe të bëhet digë e këtij lumi, por fatkeqësisht për LDK-në ai nuk është digë dhe as nuk dinë të ndërtojë diga. Ai në rastin më të mirë din të ndërtojë një urë në Istog një metër e gjysmë”.

  ”Përndryshe lumi i LDK-së do të rrjedhë shumë gjatë, ka rrjedh edhe 33 vjet e do të vazhdoj gjatë, shumë fuqishëm , pastër më ide të kohës, dhe me njerëz që e duan këtë vend që nuk janë popullsitë që nuk bëjnë cirk”, ka deklaruar Abdixhiku, në televizionin Dukagjini.

  Shumë sport në platformën Artmotion, sezoni i ri në ligat më të forta të botës sjellë shumë ekskluzivitete
  Nga Rubrika
  Lajme02 Qershor 2023
  Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), dega në Klinë, sot ka shënuar 23-vjetorin e themelimit. Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj me këtë...
  Lajme02 Qershor 2023
  Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës - AGK, ka njoftuar se ekipi i RTV 21, është ndjekur nga persona të maskuar në Leposaviq....
  Lajme02 Qershor 2023
  Kryeministri i i vendit,  Albin Kurti, ka takuar sot Koordinatoren Rezidente të Kombeve të Bashkuara në Kosovë, Arnhild Spence. Në takimit u...
  Të tjera
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Një tren ekspres në Indi është përplasur me një tren mallrash, dhe për pasojë janë lënduar të paktën 179 pasagjerë. Sipas raportimeve...
  Lajme02 Qershor 2023
  Kryetari i Zubin-Potokut, Izmir Zeqiri, ka thënë se ende nuk ka ndonjë arsye se pse duhet të shpallen zgjedhjet e reja në...
  Lajme02 Qershor 2023
  Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim në Maqedoni të Veriut, Ali Ahmeti, ka vizituar sot familjarët e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi....
  Lajme02 Qershor 2023
  Serbët lokalë në tri komunat veriore kanë vazhduar edhe sot protestat e tyre në ditën e pestë të protestave. Kaq kohë ka...
  Lajme02 Qershor 2023
  Sot gjatë ditës Policia e Kosovës ka konfiskuar 220 gramë kokainë në Gjilan, vlera e të cilës është rreth 22 mijë euro....
  Lajme02 Qershor 2023
  Deputeti Hisen Berisha nga radhët e PDK-së ka folur për Front Online lidhur me zgjedhjet e përgjithshme në Kosovë. Sipas tij, zgjedhjet...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.