[wp-story]

Lajme

Abdixhiku flet për rritjen e numrit të ministrive, thotë se VV tashmë e shkaktoi dëmin

Abdixhiku flet për rritjen e numrit të ministrive, thotë se VV tashmë e shkaktoi dëmin
21:13 | 15 Janar 2020

Lumir Abdixhiku nga LDK sonte në Debat Plus ka thënë se është e papranueshme nga ta shtimi i numrit të ministrive nga VV.

Ai thotë se kjo çështje ishte përmbyllur qysh në fillim të negociatave.

‘’Cështjen e numrit të ministrive e kemi përbyllur në takimin e parë të grupeve punuese. Për neve shtimi i ministrive është i papranueshëm dhe i panevojshëm dhe aq më pak LDK të marrë hise nga shtimi i ministrive’’.

‘’Dëmi tashmë është shkaktuar nga VV’’.

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera