[wp-story]

Bota/Rajoni

Abazoviç merret në pyetje nga Prokuroria Speciale e Malit të Zi

Abazoviç merret në pyetje nga Prokuroria Speciale e Malit të Zi
10:34 | 19 Prill 2021

Zëvendsëkryeministri malazes, shqiptari, Dritan Abazoviç do të merret në pyetje sot në Prokurorinë Speciale të Shtetit.

Ai do të merret në pyetje për shkak të pretendimeve se ish-drejtori i Administratës së Policisë, Veselin Veljoviq, është i lidhur me protestat e fundit në Bogetiq, afër Nikqi.

Abazoviç, siç pretendohej më parë nga Kryeministri Zdravko Krivokapic, në një intervistë për TV Vijesti se ai kishte informacione operative se Veljovic, këshilltari aktual i Presidentit Milo Djukaovic, ishte i lidhur me protestat në Bogetic dhe se katër persona të tjerë ishin të përfshirë në protestat, ish-anëtarët e tanishëm të Drejtorisë së Policisë dhe SAJ.

Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit

Të tjera