[wp-story]

Lajme

Abazi: PDK në panik sepse po vjen qeveria e Albin Kurtit

Abazi: PDK në panik sepse po vjen qeveria e Albin Kurtit
17:14 | 13 Gusht 2019

Zyrtari i lartë i Lëvizjes Vetëvendosje, Boiken Abazi, ka reaguar ndaj deklarimeve të nënkryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili, të bëra pas takimit mes liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kryetarit të Lidhjes Demokratike Isa Mustafa.

Ismaili me këtë rast ka thënë se Albin Kurti po e tradhton votën e votuesit të Vetëvendosjes, dhe po bëhet shërbëtor i Isa Mustafës, transmeton KlanKosova

Por në reagimin e zyrtarit të VV-së thuhet se Partia Demokratike është në panik sepse po vjen koha e qeverisjes nga Albin Kurti.

Postimi i plotë i Boiken Abazit:

Një shpërthim i panikut të PDK-së, si ky që sapo tregoi publikisht Uran Ismajli, do të jetë normale edhe në vazhdim nga ana e përfaqësuesve të PDK-së sepse po vjen …

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera