[wp-story]

Lajme

Abazi: Kushtetuesja mbrëmë vonë tinëzisht shembi rendin kushtetues

Abazi: Kushtetuesja mbrëmë vonë tinëzisht shembi rendin kushtetues
09:07 | 29 Maj 2020

Zëvendëskryeministri në detyrë, Haki Abazi, ka thënë se vendimi i mbrëmshëm i Gjykatës Kushtetuese që I dha të drejtë Presidentit Hashim Thaçi është precedent më i rrezikshëm që mund të lejojë një vend demokratik.

“Gjykata Kushtetuese mbrëmë në mënyrë tinëzare, në mbrëmje vonë ka shembur rendin kushtetues, duke përkrahur shembjen e rendit demokratik dhe vullnetin qytetarë”, është shprehur Abazi.

“Argumentimi dhe arsyetimi i vendimit është politik dhe antidemokratik dhe asnjëherë ligjor e kushtetues. Keqardhje që Gjykata Kushtetuese bëhet amplifikatori i së keqes dhe i jep krah kapjes së shtetit”.

 

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera