Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  "AAK-së i takon presidenti, Haradinaj është njeri i unitetit"

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Kryetari i Komunës së Obiliqit nga radhët e AAK-së, Xhafer Gashi, beson se posti i presidentit i takon AAK-së, pasi shprehet se LDK-ja i ka dy poste të rëndësishme atë të kryeministrit dhe të kryeparlamentarit.

  Këtë koment Gashi e ka bërë në emisionin “Frontal” në T7.

  “Konsideroj që vota duhet të konsolidohet për zgjedhjen e presidentit, ne mendojmë si Aleancë dhe shpresojmë që është kandidat i mirë, Haradinaj është dëshmu para luftës gjatë luftës, konsiderojmë që është njeri i unitetit, të shohim a do të jetë i pranuar apo do të ketë edhe ndonjë kandidat tjetër”, tha Gashi në Frontal, transmeton Gazeta Express.

  “AAK-së do ti kish takuar presidenti, në këtë rast LDK e ka kryeministrin dhe parlamentin”, shtoi ai.

  Gjatë bisedës në studio, Gashi ka folur edhe për gjendjen me pandeminë në vend, teksa thekson se në situatën më të keqe e kemi gastronominë.

  “Ekzistenca e tyre është në pyetje, është problem në kohë të gjata të mbijetojnë, shumë biznese janë mbyllë për shkak të pamundësisë që të ekzistojnë”, tha ai ndër të tjera.

  Shqipëria mbushet me turistë kosovarë falë Sharr Travel
  Nga Rubrika
  Lajme29 Mars 2023
  Deputeti i VV-së, Arbër Rexha, ka thënë se nëse Gjykata Kushtetuese e rrëzon Presidenten për shkak të ankesës së ish-deputetit të minoriteteve, Veton...
  Lajme29 Mars 2023
  Mot stabil ditëve të ardhshme dhe rritje e temperaturave.  Në fundjavë ndryshueshëm, priten edhe rrebeshe shiu me bubullima. 29.03.2023 – Mot më...
  Lajme29 Mars 2023
  Ministri i Qeverisë Kurti, Hajrulla Çeku derisa foli për aneksin e zbatimit të marrëveshjes me Serbinë, tha se edhe mund të bëhet...
  Të tjera
  Lajme29 Mars 2023
  Ish-gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese, Kadri Kryeziu, vlerëson se gjyqtarët dhe prokurorët në Kosovë janë të nivelit evropian. Kryeziu, në Rubikon në Klan...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Një ngjarje e rëndë ndodhi pasditen e sotme në qytetin e Kavajës, ku mbetën të vdekur dy 43-vjeçarët Edmond Gosa alias Armand...
  Lajme29 Mars 2023
  Kryeministri Kurti në emisionin Debat Plus ka folur për vendimin e Gjykatës Kushtetuese pasi e shpalli të pavlefshëm Ligjin për Ndryshimin dhe...
  Sport29 Mars 2023
  I ftuar sonte në emisionin Pressing në Televizionin T7 është Ministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku. Ndër tjera,...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Ashtu edhe siç ishin pritshmëritë, makina e parë elektrike turke pritet të jetë një sukses i vërtetë dhe këtë e tregojnë dhe...
  Kronika29 Mars 2023
  Një 66-vjeçar është gjetur nga familjarët e tij pa shenja jete në shtëpi. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Prizren. Rastin e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.