[wp-story]

Lajme

A ka borë sot?

A ka borë sot?
07:54 | 16 Janar 2020

Gjatë ditës së sotme parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Në mëngjes parashihet mot me ngrica të dobëta, por për shkak të lagështisë së lartë të ajrit, drejtuesit e makinave duhet të kenë kujdes në komunikacion.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -2 deri 1 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 2-6 gradë celsius deri 6 gradë celsius.

Shtypja atmosferike mbetet e lartë, dukshëm mbi vlerat e normales, cilësia e ajrit gjithashtu mbetet në vlerat e pashëndetshme, për shkak të kësaj situate pasive meteorologjike. Do të fryjë erë e dobët nga verilindja.

“M Sillosi” S’ka nëvojë për panik, grurë ka me bollëk

Të tjera