[wp-story]

Lajme

A do të përfshihet AAK-ja në Qeverinë Kurti, flet Ramush Haradinaj

A do të përfshihet AAK-ja në Qeverinë Kurti, flet Ramush Haradinaj
14:17 | 17 Dhjetor 2019

Kryeministri në largim Ramush Haradinaj ka folur sot për mundësinë e përfshirjes së AAK-së në Qeverinë e re të vendit, të cilën pritet ta udhëheq lideri i “Vetëvendosjes”, Albin Kurti, raporton “Front Online”.

“Z. Kurti e kisha takuar në çdo kohë, por ne jemi opozitë, ndërsa ata janë fitues të zgjedhjeve. Ata duhet me i formu institucionet, ne jemi opozitë dhe nuk e shohim veten pjesë të Qeverisë Kurti”, tha Haradinaj. /Front Online/

“Petrol Company” ndihmon më shumë se 200 familje për festën e Fitër Bajramit (VIDEO)

Të tjera