×
 • Lajme
 • Lajme

  A do të angazhohet Arben Vitia në Ministri të Shëndetësisë?Tregon Albin Kurti

  FrontOnline
  16 Nëntor 2021

  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk ka pohuar e as nuk e ka mohuar nëse ish-ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia do të angazhohet përsëri në ministri të Shëndetësisë.

  Kurti, ka thënë se tani për tani nuk ka ndonjë nxitim për të vendosur ëpr angazhimin e Vitisë, pasi ai është kryetar i degës së VV-së, në Prishtinë, raporton FrontOnline

  “Arben Vitia është kryetar i VV-së në Prishtinë. Ai ka qenë person tejet i njohur edhe në opinion publik edhe para se të jetë ministër, mirëpo se cili do të jetë angazhimi i tij në të ardhmen unë mendoj se nuk ka naj far nxitimi tani, por mendoj se kjo bëhet varësisht prej planeve që ka vet z. Vitia”, ka thënë ai, në një konferencë për media, ku edhe ka prezentuar ministrin e ri të Shëndetësisë./FrontOnline

  Prince Coffee House tani edhe në Vjenë të Austrisë
  Nga Rubrika
  Lajme13 Korrik 2024
  NATO i dha fundit takimit të saj vjetor në kryeqytetin e Shteteve të Bashkuara, duke festuar 75 vjetorin e formimit dhe marrë...
  Lajme13 Korrik 2024
  Sllobodan Vukçeviq, ambasadori i Serbisë në Tiranë, ka thënë se Serbia është e gatshme të zhvillojë marrëdhënie në të gjitha fushat me...
  Lajme13 Korrik 2024
  Njësitet Antikontrabande të Doganës së Kosovës, pas pranimit të informatës nga qytetarët për prezencën e barnave pa banderola, kanë kryer një kontroll...
  Të tjera
  Lajme13 Korrik 2024
  Nënkryetari i Prishtinës, Alban Zogaj, ka bërë të ditur se rruga nga rrethi i vogël i Arbërisë e deri te rrethi i...
  Lajme13 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka publikuar listën e plotë të zyrtarëve që i ka takuar gjatë vizitës së saj në Washington...
  Lajme13 Korrik 2024
  Sipas World Population Review, disa vende luftojnë më shumë me divorcin se të tjerët. Këto janë të dhënat për vitin 2022 dhe...
  Lajme13 Korrik 2024
  Shtetet e Bashkuara mirëpritën samitin me rastin e 75-vjetorit të themelimit të NATO-s në kohë të trazuara politike. Ndërkohë që sulmet e...
  Lajme13 Korrik 2024
  Është përfshirë nga zjarri një trafo e rrymës në fshatin Sopijë në Suharekë. “Rreth orës 16:45 në fshatin Sopijë përfshihet nga zjarri...
  Lajme13 Korrik 2024
  Kanë filluar pritjet e mërgimtarëve nëpër pikat kufitare për hyrë në Kosovë. Në pikëkalimin kufitar te Dheu i Bardhë, sipas Qendrës Kombëtare...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.