[wp-story]

Bota/Rajoni

93 të vdekur e 1 mijë e 785 raste të reja me Covid-19 në Sllovaki

93 të vdekur e 1 mijë e 785 raste të reja me Covid-19 në Sllovaki
12:53 | 22 Janar 2021

Në Sllovaki, 1.785 raste të reja të virusit korona janë konfirmuar në 24 orët e fundit, dhe 93 njerëz kanë vdekur.

Që nga seksioni i fundit, janë kryer 11,018 teste PCR. 147.276 njerëz u testuan me analiza të shpejta të antigjenit, nga të cilat 2,145 ishin pozitive, raporton agjencia e lajmeve sllovake TASR.

Aktualisht 3.285 pacientë janë të shtrirë në spitale, nga të cilët 322 janë në një aparat respirator.

Që nga fillimi i epidemisë në Sllovaki, 233.027 raste të koronavirusit janë konfirmuar dhe 3.894 njerëz kanë vdekur.

Kush ështe kosovari THE VICTOR që synon tregun e jashtëm? (video)

Të tjera