[wp-story]

Bota/Rajoni

91 vjeçarja britanike merr dozën e dytë të vaksinës kundër COVID-19

91 vjeçarja britanike merr dozën e dytë të vaksinës kundër COVID-19
17:29 | 30 Dhjetor 2020

Mbretëria e Bashkuar është bërë vendi i parë që fillon vaksinimin e qytetarëve të saj me Pfizer, ndaj sëmundjes pandemike, virusit COVID-19.

91 vjeçarja Margaret Keenan, sot mori dozën e dytë të vaksinës Pfizer/BioNTech kundër COVID-19 tre javë pasi mori dozën e parë, shkruan CNN, transmeton Klan Kosova.

“Stafi ynë punëtor që janë përfshirë në programin e vaksinimit kanë mbetur në kontakt me familjen e Margaret që nga ajo ditë dhe ne jemi të kënaqur që Margaret ka vazhduar të shërohet mirë në shtëpi pas daljes nga spitali,” tha profesori Andy Hardy.

“E rëndësishme është e rëndësishme që të gjithë të vijnë përpara për të marrë dozën kur janë të ftuar ta bëjnë këtë” shtoi Hardy.

Keenan mori dozën e parë të dy vaksinave më 8 dhjetor në Spitalin Universitar në Coventry.

“Graniti” hap showroom-in e dytë në Prishtinë (VIDEO)

Të tjera