Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  9 pacientë të prekur me koronavirus në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës

  FrontOnline
  24 Korrik 2020

  Në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë aktualisht po trajtohen 70 pacientë me Covid-19.

  29 pacientë janë në oksigjenoterapi, 9 pacientë janë në gjendje më të rëndë. Ndërsa pacientët e tjerë janë në gjendje stabile.

  Nga personeli i Spitalit 5 mjekë, 11 infermierë dhe 3 punëtor të shërbimit teknik janë të infektuar me Covid-19.

  Po ashtu, bëhet e ditur se gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 163 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë.

  “Nga këta 24 pacientë janë shtrirë për trajtim të mëtutjeshëm. Kanë qenë 5 lindje, 3 normale dhe 2 me prerje cezariane. Kanë lindur 5 foshnje 3 të gjinisë mashkullore dhe 2 të gjinisë femërore..

  Gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë janë kryer 7 operacione, ndërsa 172 pacientë kanë kryer analiza, që në total kanë bërë 2,360 analiza”, thuhet në njoftimin e Spitalit të Pejës.

  Banorja e 13-të e BBVK rrëfen ngjarjen e frikshme që i ka ndodhur
  Nga Rubrika
  Lajme09 Qershor 2023
  Xhavit Gashi, ish-atasheu i Kosovës në ShBA, duke komentuar përjashtimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK) nga “Defender Europe 23”, ka...
  Lajme09 Qershor 2023
  Blerim Vela, shef i stafit të presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, ka njoftuar të premten se Policia e Serbisë e ka arrestuar...
  Lajme09 Qershor 2023
  Mbrëmjen e së enjtes Tregu i Gjelbër në Prishtinë u kaplua nga zjarri. Vendi shumëngjyrësh ku ekspozoheshin shumë produkte, u bë shkrumb...
  Të tjera
  Ekonomi09 Qershor 2023
  Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), ka publikuar rezultatet e Anketës së Buxhetit të Ekonomive Familjare (ABEF) për vitin 2022.  Nga rezultatet...
  Lajme09 Qershor 2023
  Zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziu, ka thënë se nga Shqipëria presin mbështetje, sa i përket dialogut, duke theksuar se “kanë...
  Lajme09 Qershor 2023
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, një ditë më para ka bërë të ditur se presidentit francez Emmanuel Macron dhe kancelarit gjerman Olaf...
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se askush përveç komunitetit serb nuk ka të drejtë të bëjë propozim për Asociacionin e komunave...
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Dhoma e Përfaqësuesve të Zvicrës hodhi poshtë një paketë ndihme prej 5 miliardë franga zvicerane (5.5 miliardë dollarë) për të mbështetur Ukrainën....
  Lajme09 Qershor 2023
  Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratikë të Kosovës (LDK), Muhamet Hamiti, në emisionin “FIVE” ka komentuar draft-statutin e Asociacionit të komunave me...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.