[wp-story]

Bota/Rajoni

827 të vdekur nga Covid-19 në Itali

827 të vdekur nga Covid-19 në Itali
18:13 | 27 Nëntor 2020

Janë 28.352 personat e rinj në Itali që kanë rënë në kontakt me koronavirusin. Ky është bilanci ditor në buletinin e Ministrisë së Shëndetësisë, i cili raporton dhe për 827 viktima.

Sipas të dhënave, gjatë 24 orëve të fundit janë kryer më shumë se 222 mijë tamponë në të gjithë vendin.

Lajme të mira vijnë nga spitalet ku është ulur numri i të shtruarve në terapi intensive dhe në pavionet e tjera, raporton A2.

Gjithashtu ulje ka pësuar dhe numri i rasteve aktive me koronavirus, ku gjatë ditës së fundit janë regjistruar 35 467 të shëruar.

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera