Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  8 të vrarë në rajonin e Kievit pas një sulmi me dron në një ndërtesë banimi

  FrontOnline
  22 Mars 2023

  Të paktën tetë persona u vranë në një sulm me dron rus në rajonin e Kievit, tha shërbimi shtetëror i emergjencave të Ukrainës në një deklaratë të mërkurën, raporton CNN.

  Deri në orën 18:00, 8 persona kanë humbur jetën, 7 persona janë lënduar dhe 1 person është shpëtuar. Katër persona ka të ngjarë të jenë nën rrënoja, thuhet në njoftim.

  Gjatë ditës së sotme shërbimi i urgjencës shtetërore i tha CNN-it se një sulm me dron rus goditi një ndërtesë banimi në qytetin Rzhyshchiv, i cili është rreth 85 km në juglindje të kryeqytetit të Kievit. Andrii Niebytov, shefi i policisë së rajonit të Kievit sot kishte thënë se një dron kishte goditur një ndërtesë konvikti, transmeton Klan Kosova.

  Policia dhe shërbimet e urgjencës evakuuan më shumë se 200 njerëz pas sulmit, shtoi Niebytov.

  Petrol Company hap komunitet në Viber për klientët e saj
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  Kanë shpërthyer sërish tensionet midis Armenisë dhe Azerbajxhanit, dy ditë përpara se të rifillonin bisedimet që synonin përfundimin e një marrëveshjeje paqeje...
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  Një tjetër vrasje ka tronditur SHBA-në dhe këtë herë viktimat janë nga e njëjta familje. Prindërit, motra dhe vëllai i Cesar Olalde,...
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  “Kina mbështetë përpjekjet e Serbisë për të mbrojtur sovranitetin dhe integritetin territorial”, tha zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme e këtij...
  Të tjera
  Lajme30 Maj 2023
  Ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialogun me Serbinë në Bruksel, Edita Tahiri, ka thënë se Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell...
  Sport30 Maj 2023
  Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) ka dërguar sot ankesë në Komitetin Olimpik Ndërkombëtar, në lidhje me mesazhin provokues dhe politik të tenistit...
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  Kanë shpërthyer sërish tensionet midis Armenisë dhe Azerbajxhanit, dy ditë përpara se të rifillonin bisedimet që synonin përfundimin e një marrëveshjeje paqeje...
  Lajme30 Maj 2023
  Kryetari i Komunës së Zveçanit, Ilir Peci, tha se po punon nga Zyra për Komunitete në fshatin Lipë të kësaj komune, e...
  Lajme30 Maj 2023
  Gazetarët që po i përcjellin nga afër ngjarjet në veri të vendit janë sulmuar në Leposaviq. T7 raportoi se gazetarët janë sulmuar...
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  Një tjetër vrasje ka tronditur SHBA-në dhe këtë herë viktimat janë nga e njëjta familje. Prindërit, motra dhe vëllai i Cesar Olalde,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.