×
 • Lajme
 • Lajme

  Hoxhaj: Sulmi i së dielës s’mund të jetë i vetmi nga Serbia

  FrontOnline
  03 Tetor 2023

  Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, ka thënë që sulmi terrorist i 24 shtatorit mund të jetë i vetmi nga Serbia.

  Ai ka thënë se kanë pritur në vitin 2008 që Serbia do të bëjë vetëm luftë diplomatike kundër Kosovës.

  Deputeti aktual i PDK-së thotë se Kosova ndodhet në një situatë të re.

  ”Nuk besoj që ajo që çfarë ka ndodhur të dielën mund të jetë sulmi i vetëm dhe i izoluar”, ka thënë Hoxhaj.

  ”Ne kemi pritur pas vitit 2008 që Serbia do të bëjë një luftë diplomatike kundër Kosovës dhe tash nëse ka pasur përpjekje që vetëm të kemi beteja diplomatike me Serbinë. Përdorimi i një komande teroriste për të bërë aneksim të veriut, do të duhej të ndërgjegjsonte Qeverinë që si të sillej politikisht”, ka deklaruar ai, Në T7.

  Më tutje, Hoxhaj ka thënë se presidentja, Vjosa Osmani, kryeministri, Albin Kurti, e ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, do të duhej të ishin nëpër qendrat kryesore perëndimore për takime rreth kësaj situate.

  Ai tha se Donika Gërvalla po bën vetëm diplomaci përmes Twitterit.

  Njoftimet nga KEDS, vendet që s’do të kenë rrymë nesër
  Nga Rubrika
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Fitim Shishani, njohës i sigurisë, lidhur me rastin e vrasjes së Liridona Murselit, tha se është vështirë të thuhet një diçka për...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Liridona Murseli u vra të mërkurën mbrëma në rrugën “Dalip Alshiqi”. Ajo ishte duke shkuar në shtëpi bashkë me bashkëshortin, Naim Murseli,...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Detajet e para të natës tragjike së 29 nëntorit ku mbeti e vrarë 33-vjeçarja, Liridona Murseli morën kthesë sot kur Policia e...
  Të tjera
  Vip01 Dhjetor 2023
  Gjatë spektaklit ‘Prime’ të Big Brother VIP Kosova, Adri ka hedhur akuza kundrejt Blerandos, për një gjest të pahijshëm. Adri ka thënë...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Spektakli ‘Prime’ i Big Brother VIP Kosova, ka nisur me transmetimin e një video materiali, protagonistë të së cilit janë, Blero dhe...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Buci thotë se “akoma s’ka asgjë mes tij dhe Santianës”, por kjo e fundit insiston se janë veç miq (VIDEO) Gjatë spektaklit...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Sonte në shtëpinë me të famshme ka hyrë e fejuara e Yllit Verona. Ajo do të takoj Yllin, ku do të tregoj...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Detaje tronditëse u zbuluan sot për vrasjen e Liridona Murselit, të mërkurën mbrëma në rrugën “Dalip Alshiqi”, në Prishtinë. Vrasja e saj...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Ministria e Mbrojtjes ka reaguar lidhur me raportimet se i dyshuari i tretë për vrasjen në Prishtinë është pjesëtar i FSK-së, transmeton...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.