Sport

Skitarja Kiana Kryeziu fiton normën olimpike

Skitarja Kiana Kryeziu fiton normën olimpike
14:29 | 14 Janar 2022

Një tjetër sukses historik për Kosovën, shkruan FrontOnline, përcjell FrontOnline.

Këtë herë vjen nga skitarja ku Kiana Kryeziu, fitoi normën olimpike për Lojërat Olimpike Dimërore Beijing 2022 dhe bëhet femra e parë që do ta përfaqësojë vendin tonë në Lojërat Olimpike Dimërore.

Lajmin e ka dhënë Komiteti Olimpikk i Kosovës që e ka uruar Kianën dhe gjithë komunitetin e skitarisë./FrontOnline/

1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj

Të tjera