×
 • Lajme
 • Lajme

  74 mësimdhënës kundërshtojnë anulimin e konkursit në Prizren

  FrontOnline
  05 Nëntor 2019

  Para Drejtorisë Komunale të Prizrenit është duke u mbajtur protesta për ta kundërshtuar anulimin e konkursit për pranimin e mbi 74 mësimdhënësve në këtë komunë.

  Protestuesit po ashtu po kundërshtojnë edhe hapjen e një konkursi të ri.

  Kandidatët theksojnë se pranimi i tyre është bërë me konkurs dhe me mënyrë ligjore.

  Ata duan që sa më parë të fillojnë punën.

  Por drejtoresha e Arsimit në Komunën e Prizrenit, Xhemile Thaçi, e cila priti në takim protestuesit iu tha atyre që të aplikojnë në konkursin e dytë, sepse sipas saj i pari është anuluar nga Ministria e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë./Front Online/

  Fillon zyrtarisht Big Brother VIP Kosova 2, mirëpritet me duartrokitje nga publiku në studio
  Nga Rubrika
  Lajme30 Nëntor 2023
  Njoftimi i plotë: Lidhur me rastin e grabitjes së armatosur të ndodhur me datën 22.11.2023 në Suharekë, ku të dyshuarit gjatë grabitjes...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Një prej të arrestuarve për grabitjen e armatosur në Prizren është Bujar Basha nga Prizreni. Ai ishte i dënuar për një tjetër...
  Kronika30 Nëntor 2023
  Njëri nga grabitësit e argjendarisë në Suharekë është arratisur pas shkëmbimit të zjarrit mes grupit të grabitësve me Policinë e Kosovës të...
  Të tjera
  Vip30 Nëntor 2023
  Banorja e Big Brothet VIP Kosova, Edona është shprehur se “po i dhemb kur po e godasin në të pasme”. Ajo tha...
  Kronika30 Nëntor 2023
  Policia e Kosovës është detyruar të neutralizojë një person me inicialet D.G, i cili dyshohet ka qenë i përfshirë në plaçkitjen në...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Blerim Vela ka konfirmuar se është larguar nga pozita e shefit të stafit të Presidentes. Vela në një postim në X shkruan...
  Lifestyle30 Nëntor 2023
  Inteligjenca Artificiale mund të aplikohet për të diagnostikuar më herët autizmin. Aktualisht është kryer një punë kërkimore në këtë fushë dhe ka...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Prokurori Besart Mustafa ka kërkuar dënimin e ish-ministrit të Jashtëm të Kosovës, Skender Hyseni, i cili po akuzohet për mosraportim të pasurisë,...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Deputetë të Kuvendit të Kosovës po qëndrojnë për vizitë zyrtare në Kroaci. Ata sot kanë vizituar Ambasadën e Kosovës në këtë shtet...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.