Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  731 viktima brenda 24 orëve të fundit në Itali

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Italia ka regjistruar sot një numër mjaft të lartë viktimash Covid 19. Janë shënuar 731 viktima e  32 199 të infektuar më shumë se 1 ditë më parë.

  Numri i viktimave Covid në Itali ka arritur deri më sot në 46 464 e i të infektuarve në 1 258 072.

  Tamponë të kryer  në 24 orët e fundit në Itali janë 208 458 e numri i tyre i përgjithshëm është  19 239 507.

  Rezultojnë mbi 15 mijë pacientë të shëruar më shumë se një ditë më parë  duke e çuar numrin e tyre total në  457 798.

  Dita e sotme ka regjistruar 538 pacientë më shumë të shtruar për kurim në repartet spitalore e numri aktual është 33 073.

  Ndërsa janë shtruar 120 pacientë më shumë në repartet e terapisë intensive duke e çuan në 3612 numrin e tyre të përgjithshëm në nivel kombëtar..

  Të infektuar aktivë pozitivë në Itali janë momentalisht 733810 pacientë.

  Natën e Kurban Bajramit Petrol Company shpërndan 40 pako ushqimore për fëmijët jetim në Kosovë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Një urdhër-arresti është lëshuar kundër Vladimir Putin nga Gjykata Ndërkombëtare Penale (ICC), që do të thotë se presidenti rus do të arrestohet...
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në një shkollë të mesme të qytetit të Rovigos në Itali, ku për pasojë dy nxënës...
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Qindra mijëra njerëz kanë vendosur të vazhdojnë grevat dhe protestat në Francë të enjten, pasi presidenti Emmanuel Macron u zotua të çojë...
  Të tjera
  Vip23 Mars 2023
  Cameron Diaz nuk do të kthehet më në Hollywood pasi njerëzit e afërt të saj kanë zbuluar se ajo nuk mund të...
  Lajme23 Mars 2023
  Deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti, ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, për mashtrim pas debatit lidhur me marrëveshjen e Ohrit në...
  Lajme23 Mars 2023
  Platforma “Liria Ka Emër” u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që të marrin pjesë në Marshin për Drejtësi në solidarizim dhe...
  Lifestyle23 Mars 2023
  Ushqimet që nuk mund t’u rezistoni të listuara nga shkencëtarët pas kërkimeve, për të paraqitur ushqimet më të varura që konsumojmë. Vullnetarët...
  Lajme23 Mars 2023
  Partia Socialdemokrate ka zhvilluar një aksion tek oborri i Kuvendit të Kosovës, ku në veturën e kryeparlamentarit kanë shkruar “edhe asi”, “edhe...
  Sport23 Mars 2023
  Gjykata Themelore e Prishtinës ka vendosur që Agim Ademit t’i caktohet masa e arrestit shtëpiak për një muaj. Kryetari i Federatës së...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.