[wp-story]

Lajme

7 të lënduar në një aksident në Vranidoll, intervenojnë Policia, autoambulanca e zjarrëfikësit

7 të lënduar në një aksident në Vranidoll, intervenojnë Policia, autoambulanca e zjarrëfikësit
22:41 | 26 Dhjetor 2020

Katër vetura janë aksidentuar para pak minutash në magjitralen Prishtinë-Podujevë, saktësisht në Vranidoll.

Si pasojë e aksidentit, 7 persona kanë marrë lëndime trupore.

Ndërsa nga Policia bën të ditur se personat e lënduar janë dërguar për tretman mjekësor, ndërkohë që me rastin po merret njësiti i trafikut.

“Sot në ora 20:30, kemi pranuar informatën se në Vranidoll ka ndodhur aksident komunikacioni rrugor, ku kanë qenë të përfshira katër automjete. Si pasojë e aksidentit lëndime trupore kanë pësuar 7 persona. Personat e lënduar janë dërguar për tretman mjekësor, ndërkohë që me rastin po merret njësiti i trafikut”, tha Flora Ahmeti.

Në fotografi shihet se në vendngjarje ka dalë njësiti policor dhe autoambulanca duke u dhënë ndihmën mjekësore të lënduarve.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera