Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  7 raste të reja me COVID-19 dhe asnjë viktimë në Shqipëri

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Në Shqipëri në 24 orët e fundit janë regjistruar 7 raste të reja me COVID-19 dhe asnjë rast i vdekjes.

  Ministria e Shëndetësisë ka shtuar se nga 2962 testime, janë shënuar vetëm 7 raste të reja.

  Njoftimi i plotë i Ministrisë së Shëndetësisë:

  Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të vijojnë të zbatojnë me përpikëri rregullat për parandalimin e COVID19 dhe të mos neglizhojnë asnjë shenjë të sëmundjes. Për çdo dyshim, kontaktoni me mjekun tuaj të familjes ose telefononi Urgjencën Kombëtare në numrin unik 127.

  Situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon:

  Janë kryer 2,962 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 7 qytetarë. Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 4 raste në Tiranë, 2 në Lezhë, 1 në Has.

  Aktualisht janë 134 pacientë aktivë me Covid19 në vend. Po marrin trajtim spitalor të specializuar 18 pacientë, nga të cilët 5 pacientë janë në terapi intensive.

  Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2 pozitiv.

  Në 24 orët e fundit janë shëruar 9 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 129,888 që nga fillimi i epidemisë.

  Statistika (16 Qershor 2021)

  Raste të reja ditore 7

  Të shëruar në 24 orë 9

  Të shtruar në spitale 18

  Humbje jete në 24 orë 0

  Testime ditore 2,962

  Testime totale 765,938

  Raste pozitive 132,476

  Raste të shëruara 129,888

  Raste Aktive 134

  Humbje jete 2,454

  Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

  Shkodër 43

  Tiranë 41

  Berat 15

  Durrës 11

  Lezhë 6

  Elbasan 5

  Gjirokastër 4

  Korçë 3

  Dibër 3

  Kukës 2

  Fier 1.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton se këto vende do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Jeton Ismaili, është gazetar në Luginën e Preshevës që tash e sa vjet përcjell sektorin e e politikës. Ai ka thënë zor...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Në Mal të Zi nesër mbahet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, në të cilat presidenti në detyrë, Milo Gjukanoviq përballet me një sfidë...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë, saktësisht “ujdin” e Kosovës dhe Serbisë, bazuar...
  Të tjera
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Në Mal të Zi nesër mbahet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, në të cilat presidenti në detyrë, Milo Gjukanoviq përballet me një sfidë...
  Vip01 Prill 2023
  Konkurrentja e edicionit të dytë të Big Brother VIP Albania, Olta Gixhari, ka vendosur që sonte të lërë lojën. Ajo ka deklaruar...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë, saktësisht “ujdin” e Kosovës dhe Serbisë, bazuar...
  Lajme01 Prill 2023
  Profesori në Universitetin John Hopkins, Edward Joseph ka thënë se në rast të dështimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, do të...
  Vip01 Prill 2023
  Arbana Osmani e nisi mbrëmjen e sotme spektaklin e “Big Brother VIP” duke njoftuar se të gjithë banorët, përpos njërës, kanë vendosur...
  Vip01 Prill 2023
  Sot banorët janë sfiduar për të zgjedhur nëse është e vërtetë apo jo, informatat jashtë “BBVA”. Njëra nga to ishte se Kevin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.