Kronika

63-vjeçari e kanos përmes telefonit një person në Mitrovicë, arrestohet

63-vjeçari e kanos përmes telefonit një person në Mitrovicë, arrestohet
08:44 | 18 Gusht 2022

Policia e Kosovës, ka arrestuar një person të dyshuar në Mitrovicë.

I njëjti dyshohet për veprën penale “Kanosje”.

Komunikata e plotë e Polisicë:

Në orët e mbrëmjes së datës 17 gusht 2022, në Stacionin Policor Jugu në Mitrovicë, është raportuar dhe iniciuar një rast me elemente të veprës penale ‘ Kanosje’.

Bazuar në deklaratën e ankuesit dhe hetimet fillestare bëhet e ditur se deri sa ankuesi-viktima ndodhej në vendin e tij të punës i njëjti përmes telefoni është kanosur nga i dyshuari mashkull kosovar.

Lidhur me rastin janë ndërmarrë veprime të nevojshme hetimore me ç’ rast është identifikuar dhe arrestuar personi i dyshuar F. M., 63 vjeçar, shtetas i Republikës së Kosovës.

Të gjitha veprimet hetimore i janë paraqitur prokurorit të rastit. Rasti është iniciuar dhe është duke u hetuar për veprën penale ‘Kanosje’. Pas intervistimit, me aktvendim të prokurorit të rastit të dyshuarit i është caktuar masa e ndalimit për 48 orë./Front Online

Një delegacion i Prince Coffee viziton plantacionet e kafesë në Indi

Të tjera