[wp-story]

Bota/Rajoni

562 të vdekur dhe mbi 28 mijë raste të reja me Covid-19 në Itali

562 të vdekur dhe mbi 28 mijë raste të reja me Covid-19 në Itali
18:29 | 22 Nëntor 2020

Italia është një ndër vendet më të goditura nga Coronavirusi.

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Italisë kanë vdekur 562 persona dhe janë infektuar 28 mijë e 337 të tjerë.

Me bilancin e sotëm numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 49 mijë e 823 ndërsa numërohen në total 1 milionë e 408 mijë e 868 të infektuar që prej fillimit të shpërthimit.

Që prej fillimit të pandemisë deri më tani në Itali janë shëruar 553,098 persona dhe numri i personave që janë në gjendje të rëndë për jetën është 3 mijë e 801 pacientë.

Petrol Company në muajin e shenjtë të Ramazanit, dhuron pako ushqimore per familjet nevojtare në qytetin e Vitisë

Të tjera