Bota/Rajoni

529 eurodeputetë votojnë pro statusit kandidat për Ukrainën, Moldavinë dhe Gjeorgjinë

529 eurodeputetë votojnë pro statusit kandidat për Ukrainën, Moldavinë dhe Gjeorgjinë
12:25 | 23 Qershor 2022

Nga 588 eurodeputetë që kanë marrë pjesë në votim, 529 kanë votuar pro rezolutës së PE-së për dhënien e statusit kandidat për Ukrainën, Moldavinë dhe Gjeorgjinë.

Eurodeputetët kanë shprehur përkrahje dërmuese që BE-ja t’i japë statusin kandidat tri shteteve të evropës lindore raporton Gazeta Express.

45 europarlamentarë kanë votuar kundër dhe 14 kanë abstenuar.

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera