[wp-story]

Bota/Rajoni

40 kurdë dhe irakienë shoqërohen në policinë e Vlorës

40 kurdë dhe irakienë shoqërohen në policinë e Vlorës
10:56 | 17 Janar 2020

Policia e Vlorës ka shoqëruar sot rreth 40 persona të kombësisë kurde dhe irakiene.

Ata janë kapur në fshatin Novoselë, ndërsa kërkonin të largoheshin për një jetë më të mire drejt Evropës.

“Kemi dy ditë që endemi nëpër Shqipëri. Duam një jetë më të mirë, kemi dy muaj që ecim në këmbë. Kemi lënë vendin tonë për shkak të varfërisë”, janë shprehur ata.

“Petrol Company” ul çmimet për 15 %. Ja sa kushton një litër naftë

Të tjera