Gjuha:
×
 • Kronika
 • Kronika

  40 aksidente vetëm dje në Kosovë, vdiq një person pasi u rrokullis me traktor

  FrontOnline
  23 Korrik 2020

  Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shkaktuar gjithsej 40 aksidente, në 21 prej të cilave pasagjerët dhe ngasësit kanë përfunduar me lëndime trupore, ndërsa 19 aksidente të tjera janë raportuar vetëm me dëme materiale.

  Një aksident ka përfunduar me fatalitet, ku një person ka mbetur i vdekur në fshatin Orllanë të Podujevës nga një vetaksident. Viktima u rrokullis me traktor.

  Për shkelje të rregullave të komunikacionit, policia njofton se dje ka shqiptuar 1 mijë e 243 gjoba.

  Ndërsa, për vepra të ndryshme penale, policia ka arrestuar 10 të dyshuar, 6 prej të cilëve janë dërguar në mbajtje dhe 1 tjetër në vuajtje të dënimit.

   

  Festo Bajramin me ofertën All Inclusive të Sharr Travel
  Nga Rubrika
  Kronika29 Maj 2023
  Një grua është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje nën dyshimin për vjedhjen e një zingjiri të arit në vlerë prej 100...
  Kronika29 Maj 2023
  Një grua ka raportuar në polici se është sulmuar fizikisht nga motra e vet. Sipas policisë, palët janë intervistuar dhe me vendim...
  Kronika29 Maj 2023
  Një person është gjetur i vdekur në shtëpinë e vet në Prishtinë, të dielën. Sipas policisë, trupi i pajetë i viktimës është...
  Të tjera
  Lajme30 Maj 2023
  Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës është shprehur i shqetësuar për demolimin e veturave të T7 e KOHËS në Zveçan. Njëherësh AGK u...
  Lajme30 Maj 2023
  Për situatën në veri, kryeminstri i Kosovës, Albin Kurti ka biseduar me të dërguarin e posaçëm të Britanisë së Madhe për Ballkanin...
  Lajme30 Maj 2023
  KFOR-i ka njoftuar se numri i paqeruajtësve të lënduar gjatë dhunës së paprovokuar të djeshme në komunën e Zveçanit është 30. “11...
  Lajme30 Maj 2023
  Punëtorët e Komunës së Zveçanit sot në mëngjes janë mbledhur para objektit të atij institucioni për të kërkuar kthimin në vendet e...
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka takuar ambasadorët e vendeve të QUINT-it, në takim morën pjesë ambasadorët e  Shteteve të Bashkuara të Amerikës,...
  Lajme30 Maj 2023
  Misioni paqeruajtës i KFOR-it i ka kërkuar të martën Kosovës dhe Serbisë të marrin përgjegjësi për situatën e krijuar në veri. Komandanti...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.